Bakan Açıkladı: TMO Mısıra Müdahale Edecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, mısır fiyatlarında son günlerde yaşanan dalgalanma nedeniyle çiftçilerin olumsuz etkilenmemesi için TMO'nun yarından itibaren devreye gireceğini açıkladı.

Bakan Açıkladı: TMO Mısıra Müdahale Edecek!
Bu içerik 306 kez okundu.

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, mısır fiyatlarında son günlerde yaşanan dalgalanma nedeniyle çiftçilerin olumsuz etkilenmemesi için TMO'nun yarından itibaren devreye gireceğini açıkladı. Pakdemirli, "TMO olarak yarından itibaren geçen yıl 760 liraya almış olduğumuz mısırımızı bu yıl 950 TL'ye almaya başlıyoruz" dedi.

Elazığ'da üzüm festivaline katılan Tarım ve Orman Bakan Bekir Pakdemirli, mısır üreticilerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Toprak Mahsulleri Ofisi'miz (TMO) mısır piyasalarını yakından takip etmekte ve piyasaların seyrine göre uygulamaya konulacak politikaları şekillendirmektedir.

Mısır fiyatlarında son günlerde yaşanan fiyatlardaki dalgalanma nedeniyle çiftçilerimizin olumsuz etkilenmemesi için;

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğümüz, 15 Ekim 2018 Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere 'Mısır Alımlarına' başlayacaktır:

2017 yılında ton başına 760 TL olarak açıklanan mısır alım fiyatı; 2018 yılında %25 artışla ton başına 950 TL olarak belirlenmiştir.

Üreticilerimiz, Çifti Kayıt Sisteminde kayıtlı olan tüm ürününü Toprak Mahsulleri Ofisi'ne satabileceklerdir. Ürün bedelleri 10 gün içerisinde üreticimizin hesaplarına aktarılacaktır.

TMO tarafından yapılacak olan 2018 yılı mısır alımlarının ülkemize ve mısır üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli mısır fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak