Tarım ve Orman Bakanlığı’ dan Personel Atamaları İçin Somut Adım Bekleniyor

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan çok sayıda bölümden mezun adaylar atama bekliyorlar.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ dan Personel Atamaları İçin Somut Adım Bekleniyor
Bu içerik 352 kez okundu.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan çok sayıda bölümden mezun adaylar atama bekliyorlar. Öyle ki onlarca bölümden mezun bu adaylar sosyal medya üzerinden başlatmış oldukları kampanyalar ile taleplerini dile getirmeye çalışıyorlar. Adaylar hem Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hem de Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin personel ataması konusunda somut bir adım atmasını talep ediyorlar. Adayların personel atama taleplerini haberimizde aktarıyoruz.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun binlerce aday, Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan personel ataması bekliyor. Zira bu konuda bakanlığın daha önceki süreçlerde yapmış olduğu atamalara dair veriler paylaşan adaylar, atamaların yetersizliğine vurgu yapıyorlar.

Bu kapsamda onlarca üniversite bölümünden mezun adaylar kendi branşlarında atama yapılması için ise Twitter başta olmak üzere sosyal mecralarda kampanyalar başlattılar. Seslerini duyurmak isteyen adayların taleplerini haberimizde dile getiriyoruz.

TARIM BAKANLIĞI'NDAN PERSONEL ALIMLARI İÇİN SOMUT ADIMLAR BEKLENİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı'na personel alımı yapılmasını isteyen binlerce adayın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar sonucunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den konuya dair bir açıklama gelmişti. Bakan Beki Pakdemirli adayların personel ataması taleplerine yönelik yapmış olduğu açıklamasında, gençlere kendi işlerini kurmaları konusunda yardımcı olmalıyız demişti.

Bakan Pakdemirli'nin personel alımı açıklaması; ''Yılarca dirsek çürütüp okuyan donanımlı gençlerimiz işsiz. Atama bekleyen ziraat, gıda, su ürünleri ve veteriner hekimi gençlerimizi tarıma ve hayvancılığa yönlendirip kendi işlerini kurmak için teşvik etmeliyiz. Tarımı, emeklilikten sonra hobi olarak yapılacak bir iş olmaktan çıkarmalıyız. Bu sebeple girişimci gençlerimize kendiişlerini kurmak ve geliştirmeleri için gerekli destek ve eğitimleri vermeliyiz"

ADAYLAR NE TALEP EDİYORLAR?

Üniversitelerde, Tarım ve Orman Bakanlığı'na yönelik mezun veren çok sayıda bölüm bulunuyor. Bu bölümlerden her sene çok sayıda aday mezun oluyor ve mezun sayısında büyük bir yığılma yaşanıyor. Adaylar yapmış oldukları paylaşımlarında bu yığılmalara vurgu yaparak bakanlığın personel alımları konusunda somut adım atmasını ve atamaların bir an önce yapılmasını istiyorlar.

Sizlerde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hangi bölümlerden atama yapması gerektiğini ve alım sayısına dair taleplerinizi haberimizin altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak