MEB’den Mülakatlarda Adalet ve Hakkaniyet İlkelerinin Gözetilmesini İstediler

Eğitim Bir-Sen, MEB’den mülakatlarda adalet ve hakkaniyet ilkelerinin gözetilmesini istedi.

MEB’den Mülakatlarda Adalet ve Hakkaniyet İlkelerinin Gözetilmesini İstediler
Bu içerik 841 kez okundu.

Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunarak, şef ve memur kadrolarında yapılacak olan görevde yükselme sınavlarında yazılı sınavın göz önünde bulundurulmasını talep etti.

Eğitim-Bir-Sen’den yapılan açıklamada, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurdukları belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Görevde yükselme kapsamında atamaya konu edilecek şef ve memur kadroları için adayların yazılı sınav sonuçlarının öncelikle gözetilmesini, hakkaniyet ve adalet ilkelerini esas alan sözlü sınav değerlendirmelerinde bulunulmasını, bu hususta il millî eğitim müdürlüklerinin uyarılmasını talep ettik.

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ile hizmet gereklerine göre belirlenen münhal şef ve memur kadroları için görevde yükselme yazılı sınavı 9.12.2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar 18/2/2019-1/3/2019 tarihleri arasında sözlü sınava alınacak. Ancak geçmiş dönemlerde yazılı sınav puanları ortalamanın çok üzerinde olmasına rağmen sözlü sınavlarda başarısız sayılan adayların varlığı, sözlü sınava katılacak adayları endişelendirmektedir.

Bakanlığa müracaatta bulunarak, şef ve memur kadroları için adayların yazılı sınav sonuçlarının öncelikle gözetilmesi, hakkaniyet ve adalet ilkelerini esas alan sözlü sınav değerlendirmelerinde bulunulması hususunda il millî eğitim müdürlüklerinin uyarılmasını istedik.”

eğitim bir sen meb meb şeflik sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak