Toplu Sözleşme Görüşmesi Hakkında Kamu Çalışanlarına Enflasyon Zammı, 3600 Ek Gösterge ve Kadro Açıklaması!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan toplu sözleşme hakkında açıklama geldi. Talip Geylan toplu sözleşme kaybının giderilmesi ve kamu çalışanlarının enflasyon rakamları altında ezdirilmeyecek şekilde ücret artışı talep ettiklerini sözlerine ekledi.

Toplu Sözleşme Görüşmesi Hakkında Kamu Çalışanlarına Enflasyon Zammı, 3600 Ek Gösterge ve Kadro Açıklaması!
Bu içerik 185 kez okundu.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Türk Eğitim-Sen Artvin Şubesinin Kafkasör Yaylası'nda düzenlenen 9. yıl sonu pikniğine katıldı ve orada açıklamalarda bulundu. izmir escort Sözleşmeli öğretmenlerin 4+2 görev süresinin 3+1 olarak düzenlenmesi hakkında yaptığı açıklamasında söz konusu düzenlemenin torba yasayla TBMM Genel Kurulundan da geçmesini talep ettiklerini vurguladu.

4/B'Lİ ÇALIŞANLARA KADRO

"Biz bu düşünceyle tüm sözleşmelilerin, 4B'lilerin kadroya geçirilmesini istiyoruz. 2011 yılında AK Parti Hükümeti bunu yapmıştı. O yıl 232 bin 4B'li kamu çalışanı kadroya geçirilmişti.

Sonradan tekrar sözleşmeli alımlar oldu. Biz 4B konusunu yargıya taşıdık. Umut ediyoruz ki yargı talebimiz konusunda karar verir ve bu sorunu kökten çözer.

Bu çözülene kadar şu anki 4B'li çalışanların sorunlarının çözülmesini talep ediyoruz. Bu arkadaşlarımız mazeret tayin hakkından bile mahrumlar, büyük aile dramları yaşanıyor.

Ben biliyorum ki üçüz bebeklerini Ankara'da bırakıp Erzurum'da görev yapan meslektaşlarımız var. Devletimiz aile bütünlüğünü sağlamak zorundadır.

Bu yüzden tüm 4B'liler kadroya geçirilerek bu sorun kökten çözülmelidir." dedi.

 Geylan 3600 ek gösterge hakkında yaptığı açıklamasında ise;

"Bu adımı olumlu ama eksik adım olarak görüyoruz." diyen Geylan, "4 meslek gurubuyla ilgili bir adım atılır da diğer meslek gurupları dışlanırsa, toplumda huzursuzluk oluşur.

Biz tüm kamu çalışanlarının ek gösterge oranlarının ihtiyaca ve beklentilere göre yeniden düzenlemesini talep ediyoruz.

Bu konuda Meclis'ten beklentimiz Cumhurbaşkanımızın verdiği sözün yerine getirilmesidir." dedi.

TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ ENFLASYON ZAMMI

Toplu sözleşme görüşmesi hakkında kamu çalışanlarının kayıp haklarının telafi edildiğini vurgulayan Geylan açıklamasında;

"Yaptığımız araştırmaya göre son bir yılda kamu çalışanlarının yüzde 9,5 gelir kaybı var.

Toplu sözleşmede kaybımızın giderilmesini ve kamu çalışanlarını enflasyon altında ezdirmeyecek ücret artışı talep ediyoruz.

Bu süreçte kamu çalışanlarının haklarının korunması adına ciddi dirayetli duruş ortaya konulacaktır, kamu çalışanlarımız rahat olsun." dedi.

 

 

 

 

3600 Ek Gösterge Toplu Sözleşme Kadro Enflasyon Zammı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak