Bekçilik sınav giriş belgeleri (sınav yeri) MEB sorgula! EGM 2019 bekçilik sınavı ne zaman?

Bekçilik sınav yerleri dün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından erişime açıldı. Bekçilik sınavı için sağlık kontrollerinden başarıyla geçen adaylar girecekleri yazılı sınavın ardından yoğun maratonun sonuna gelmiş olacaklar. EGM, MEB işbirliğiyle sınavı düzenliyor.

Bekçilik sınav giriş belgeleri (sınav yeri) MEB sorgula! EGM 2019 bekçilik sınavı ne zaman?
Bu içerik 623 kez okundu.

8 bin bekçi alımı ile ilgili süreç hız kesmeden devam ediyor. Ön başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından sağlık kontrolü süreci başladı. Sağlık kontrolüne giren adaylar yazılı sınav için başvuruda bulundu. Yazılı başvurunun sonuçlanmasının ardından gözler yazılı sınav tarihine çevrildi. Nihayet sınav tarihi belli oldu. Son olarak da sınav giriş yerleri açıklandı. İşte bekçilik sınav tarihi ve sınav yerleri…

BEKÇİLİK SINAV MERKEZLERİ

8 bin bekçi alımı ile ilgili yazılı sınavların yapılacağı sınav merkezlerinin bulunduğu illerin listesi şöyle:

Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas

BEKÇİLİK YAZILI SINAVI NE ZAMAN?

Bekçilik yazılı sınavı 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü, saat 09.00’da, sınav merkezlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak.

SINAV GİRİŞ BELGESİ AÇIKLANDI

13 Temmuz 2019 Tarihinde Yapılacak Olan 2019 / 1. Dönem ve 2019 / 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Giriş Yeri Bilgileri MEB tarafından duyuruldu. E-Devlet’e aracılığıyla gerçekleştirilen girişlerde adaylar TC kimlik numaraları ve şifreler ile sisteme giriş yapacak sınav merkezlerini görüntüleyebilecekler.

SINAVA KİMLER KATILABİLECEK?

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına, 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar alınacaktır.

 

 

Bekçi Bekçi Alımı EGM Bekçilik Alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak